İletişim formu

Contact Form
reCAPTCHA

Pınar Labne’nin Hikayesi

Pınar Süt, 1975 yılında Türkiye’nin ilk uzun ömürlü süt fabrikası olarak üretime başladı.

Türkiye’den yurt dışına ihracat olanaklarını araştıran Pınar Süt yetkilileri; Orta Doğu ülkelerine yaptıkları ziyaretlerinde bölgenin geleneksel ürünü olan labnenin çok popüler bir süt ürünü olduğunu gördüler. Araştırmalar sonucu; ekşimsi tadıyla, Orta Doğu’nun geleneksel bir lezzeti olan labne açık olarak satıldığı için raf ömrü kısa bir ürün olarak saptadılar. Pınar Süt, araştırmalardan sonra, bu geleneksel lezzeti ihraç etmeye ve kendi yüksek kalite standartlarıyla geliştirmeye karar verdi.

Ar-Ge bölümünün uzun süren çalışmaları sonucu, Orta Doğu ülkelerinde geleneksel olarak üretilen labne, Pınar Süt’ün modern teknolojisi ve üretim uzmanlığı ile geliştirildi. Pınar Süt’ün %100 taze pastörize sütten ürettiği labne, Pınar’ın özel formülüyle birleşti, tadına doyulmaz bir lezzet haline geldi. Pınar’ın özel formülü ile tatlı ve yumuşacık bir kıvamla üretilen ürün, Orta Doğu’da yaşayan insanlar tarafından çok beğenildi, beğenilmeye devam ediyor.

“Pınar Labne” zamanla labnenin anavatanı Orta Doğu’da kendi kategorisinin aranılan ismi haline geldi. Tüketiciler, Pınar Labne’yi “Türk Labnesi’” olarak değerlendirdi ve kendi geleneksel Labne lezzetlerinden ayrı bir yere koydu. Günümüzde de Pınar Labne, üretilen diğer labnelerden ayrı tutuluyor. “Orijinal Türk Labnesi” olarak anılıyor.

Pınar Labne’nin Türkiye’den Orta Doğu ülkelerine 1984 yılına dayanan yolculuğu, 1986 yılında Suudi Arabistan ile devam etmiş, daha sonra diğer Orta Doğu ülkelerine yayılmaya başlamıştır. Türk mühendislerinin başarılı çalışmaları sonucu, Pınar’ın modern üretim teknolojisine sahip tesislerinde üretilen Pınar Labne, artık bölge ülkelerinin vazgeçemediği bir lezzet olmuş ve Türkiye’yi temsil etmeye başlamıştır.

Pınar Labne, ihracat başarısından sonra, 1985 yılında iç pazardaki yerini aldı ve Orta Doğu’da yakaladığı başarıya Türkiye’de de ulaştı. Türk tüketiciler tarafından keşfedildi ve çok sevildi. Pınar Labne, kahvaltı veya atıştırmalık olarak tüketildiği gibi; pasta, meze, salata ve yemeklerde de kullanılabilen çok amaçlı pratik bir üründür. Doktorlar tarafından bebek gelişiminde önerilen Pınar Labne, pütürsüz yapısı ile mamaya kolayca karıştırılabilmesi ve kalsiyum bakımından zengin olmasıyla annelerin tercihidir. Mutfakta marifetlerini göstermek isteyenler Pınar Labne ile kolayca harikalar yaratır.