İletişim formu

Contact Form
reCAPTCHA

Hangi Anne Tipisiniz?

Her anne iyi bir annedir. Ama testimizi yaptıktan sonra ne tarz bir anne olduğunuz daha net görebilir, bu sayede kendinizi geliştirirken çocuğunuzla iletişiminizi daha da güçlendirebilirsiniz.

2. Annenizin 4 yaşındaki kızınıza en çok hangi kıyafeti hediye etmesine sevinirsiniz?

4. 6 yaşındaki çocuğunuz okul sonu gösterisinde şiir okuyacak, ama çok heyecanlı. Onu nasıl sakinleştirirsiniz?

SONUÇ:

Güçlü bir annesiniz. Ne istediğinizi ve size neyin uymadığını doğrudan söylüyorsunuz. Sizinle ilgilenilmesini beklemiyor, kendiniz her şeyi toparlıyorsunuz. Bir proje yapılacağında mutlaka sizin fikrinize başvuruluyor. En çok istediğiniz şey, gücünüzün çocuklarınıza geçmesi. “Bunu başaracaksın” en sevdiğiniz cümle. Bu kadar gücün bir kötü yanı da var. Çocuğunuzun zayıflıklarını kabullenmeniz size çok zor gelebilir.

SONUÇ:

Korumacı bir annesiniz. Duygusalsınız ve karşınızdakinin o anda neye ihtiyacı olduğunu anlayabiliyorsunuz. Bütün görevleri şikayet etmeden üstleniyor, tüm gücünüzle mücadele ediyorsunuz. Doğal olarak çocuğunuza sıcaklık ve yakınlık hediye ediyorsunuz. Fakat ilginiz sınırı aşabiliyor ve çocuğunuza fazla korumacı davranabiliyorsunuz. Bu konuda biraz daha dikkatli olmalısınız.

SONUÇ:

Başarılı bir annesiniz. Çocuğunuzun da başarılı olmasına önem veriyorsunuz. Ancak onu tek bir yönde geliştirmemeye ve diğer çocuklarla karşılaştırmamaya dikkat edin. Unutmayın ki her çocuğun başka bir gelişme temposu vardır. Çocuğunuza sadece başarılı olduğu için sevildiği hissini yaşatmayın. Üzerinde baskı hissetmeden başarılı olacaktır zaten.

YORUMLAR